Büyükşehir 19 İlçede Aşure Dağıttı

356
Reklamı Gizle

Ordu Büyükşehir Belediyesi Hicri yılın ilk ayı olan Muharrem ayı nedeniyle Aşure dağıtımı yaptı. Bolluk ve bereketin ifadesi, paylaşım ve şükrün simgesi aşure dağıtımı 19 ilçede gerçekleştirildi.
GELENEK BOZULMADI
Büyükşehir Belediyesi düzenlediği program çerçevesinde, köylerde, mahallelerde, apartmanlarda yaşayan komşular arasında birlik ve beraberliği artıran, kaynaşmayı sağlayan aşure ikram etme geleneğini bu sene de sürdürdü. Sosyal ve kültürel birçok alanda halkla bütünleşen Ordu Büyükşehir Belediyesi, 19 ilçenin tamamında vatandaşlara aşure ikram etti. “ALLAH BİRLİK VE
BERABERLİĞİMİZİ DAİM ETSİN”
Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Alp, herkesin aşure gününü kutlayarak, “Allah birlik ve beraberliğimizi daim etsin. Muharrem ayının 10. Günü aşure günü olarak bilinmektedir. Biz de Büyükşehir Belediyesi olarak bunu geleneksel hale getirdik ve her aşure gününde 19 ilçede vatandaşlarımıza aşure dağıtıyoruz. Bu hizmetimiz devam edecek. Muharrem ayımız mübarek olsun” dedi. Aşure dağıtımı vatandaşlar tarafından yoğun ilgi ve memnuniyetle karşılandı.

Bir yanıt yazın