Reklam
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle

“Bölge Turizmi İçin Önem Arz Eden Bir Proje”

500
Reklamı Gizle

Karadeniz yaylalarında kesintisiz, kolay ve konforlu ulaşımın sağlanması amacıyla hayata geçirilen Yeşil Yol Projesi’nin Akkuş etabında beton yol çalışmaları devam ediyor.

Karadeniz Bölgesi’nde 9 ilin yaylalarını birbirine bağlayacak olan Yeşil Yol projesinde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Akkuş’ta daha önce Salman, Dağyolu, Taz Yaylası yollarında 16 km’lik yolun tamamlandığı projede son olarak Çekiçoba yaylasına giden güzergâhta çalışmalar başladı. Toplamda 3 km uzunluğundaki yolda Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci, Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı ve muhtarlarla birlikte incelemelerde bulundu.

“Bölge Turizmi İçin Önem Arz Eden Bir Proje”

Yeşil yol projesinin bölgede turizmin gelişmesi noktasında büyük önem arz eden bir proje olduğuna değinen Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci, “İlçemizin güzelliklerinin tanıtımını amaçlayan, turizm çalışmalarımıza katkı sunacak projelerden bir tanesi de Yeşil Yol projesi. Daha önce ilçemizde 16 km yolun bittiği Yeşil Yol projemizin şuanda Çekiçobası’na giden güzergâhtaki çalışmalarını inceledik. Bu etapta 3 km’lik bir yolu betonla buluşturularak yaylalara giden yollarımızda ulaşım kalitesini artıracağız. Samsun’dan Artvin’e kadar devam eden bu yolda Akkuş’umuzun da olması bizler için hem ekonomik hem turistik açıdan ciddi bir kazanım. Bu yolun yapılmasında emekleri olan başta Milletvekilimiz Mustafa Hamarat’a, Dokap Başkanlığımıza ve Büyükşehir Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. İlçemize ve bölgemize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Bir yanıt yazın