Reklam
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle

BİRÇOK MAHALLE VE GRUP YOLUNA ASFALT VE BETON YOL

517
Reklamı Gizle

Başkan Dr. Mehmet Hilmi Güler’in göreve gelmesiyle Ordu’da dev alt ve üstyapı çalışmaları yapıldı. Akkuş’ta özellikle yol ve su yatırımları ile geride kalan süre diliminde önemli çalışmalara imza atıldı.

Tarımdan teknolojiye, turizmden enerjiye kadar birçok dalda Ordu’da çalışma yürüten Ordu Büyükşehir Belediyesi, alt ve üstyapı çalışmalarıyla da şehrin geleceğini garanti altına alıyor. 2019 yılından bu yana 19 ilçede seferberlik ilan eden Büyükşehir Belediyesi Akkuş ilçesinde de yol ve su sorununu en aza indirdi.

KESİNTİSİZ VE TEMİZ İÇME SUYU

Vatandaşların temiz ve sağlıklı suya ulaşımı için Akkuş ilçesinde çalışan Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (OSKİ) Genel Müdürlüğü ekipleri, zorlu arazi şartlarına rağmen yaklaşık 42 bin 923 metre uzunluğunda içme suyu hattı çalışması, 8 adet içme suyu deposu, 4 adet su alma yapısı inşa etti.

5 bin 680 metre kanalizasyon hattı çalışması yapan OSKİ ekipleri, muhtemel kuraklık ve içme suyu sorununa karşı ise ilçenin değişik noktalarında 1 adet gölet çalışmasını hayata geçirdi. Öte yandan yeni su kaynakları için 3 adet sondaj çalışması ile suya ulaşan ekipler, suyu içme suyu deposu vasıtasıyla şebekeye aktarmaya başladı.

BİRÇOK MAHALLE VE GRUP YOLUNA ASFALT VE BETON YOL

Ayrıca dağınık yerleşimin görüldüğü Akkuş ilçesinde önemli yol çalışmalarına da imza atıldı. İlçede yapılan ulaşım yatırımları sonrası, birçok mahalle ve grup yolu asfalt ve betonla buluştu.

Bu kapsamda Akkuş’ta 2019 yılından bu yana 108,2 kilometre sıcak asfalt başta olmak üzere emülsiyon (sathi asfalt) kaplama ve beton yol çalışması yapılırken 78,32 kilometre uzunluğunda yeni yol açma ve yol genişletme çalışması gerçekleştirildi.

Yine bu süre içerisinde 3 bin 890 metre yağmursuyu hattı, 158 metreküp taş duvar çalışmaları tamamlanarak hizmete alındı.

%d