Reklam
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle

BİR NESLİN EFSANESİ 23 YAŞINDA

245
Reklamı Gizle

Bir döneme damgasını vuran efsane telefon modeli Nokia 3310 sosyal medyanın gündemine oturdu.

Akıllı telefonlardan önce dünya çapında en çok satan telefon modeli olan Nokia 33 10 bir yaşına daha girerek 23’üncü yılını devirdi.

1990’lı ve 2000’li yılların başında cep telefonu furyasının öncü markası olan Nokia yine adından söz ettirmeyi başardı. Bir dönem dünyanın en çok kullanılan cep telefonu markası olan Nokia, yıllar içinde akıllı telefonların çıkmasıyla bu prestijini kaybetti.

Nokia’nın cep telefonu akıllı telefon piyasasında silinerek geçtiğimiz yıllarda Microsoft’a satılmıştı. Nokia şirketi cep telefonu üreticisi olmaktan çıkıp yeniden markalaşma yoluna gitti. Şirketin teknoloji alanında pek çok farklı parçaya ayrılmasına rağmen bir döneme damgasını vuran telefon modelleri hafızalardaki yerini koruyor. Bugün bildiğimiz haliyle Nokia markası artık faaliyette bulunmuyor.

NOKİA 3310 SOSYAL MEDYAYI SALLADI

  1. yüzyılın sonlarında cep telefonu dendiğinde akla ilk gelen marka Nokia markasıydı. Bu dönemde peş peşe birçok başarılı telefon modeli üreten şirket, cep telefonu pazarını domine etmişti. Türkiye’de de çok sayıda kullanıcısı bulunan Nokia markasının en sevilen telefon modellerinden biri de 3310’du.

Tuşlu Nokia telefon denince akla ilk gelen model 3310 sosyal medyada bir kez daha gündeme geldi. Nokia 3310 özellikle 90’lar ve 2000’lerin başlarında milyonlarca kullanıcıya ulaşmıştı. Finlandiya merkezli Telekom firması mobil teknolojisinin lideri konumundaydı. Nokia’nın efsane tuşlu telefon modeli 3310 eylül ayında bir yaşına daha girdi.

%d blogcu bunu beğendi: