Reklam
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle

BAŞKONSOLOS JAPARİDZE’DEN, BAŞKAN TAVLI’YA ZİYARET

166
Reklamı Gizle

Gürcistan’ın Trabzon Başkonsolosu Gela Japaridze, Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı’ziyaret etti. Japaridze, ziyarette yaptığı konuşmada, Ünye’nin turizm potansiyelinin güçlü olduğunu söyledi.

Gürcistan’ın Trabzon Başkonsolosu Gela Japaridze, beraberinde, Başkonsolos Yardımcısı Giorgi Qushıtashvılı, Gürcistan Uluslararası Yabancı Yatırımcılar Derneği Başkanı Osman Çalışkan, Ünye Acara Gürcü Derneği Kurucu Başkanın Mehmet Ali Gürsoy’dan oluşan heyetle, Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı’yı makamında ziyaret etti.

Başkonsolos Japaridze; “Ünye’nin turizm potansiyelini biliyoruz”

Ziyarette konuşan Gürcistan Trabzon Başkonsolosu Gela Japaridze, koronavirüs pandemi nedeniyle turizme yönelik ziyaretlerin gerçekleşemediğini ancak pandemi sonrası kaldığı yerden gelişerek devam edeceğini söyledi. Ünye’nin turizm potansiyelini yakından bildiklerini kaydeden Japaridze her yıl çok sayıda Gürcistan vatandaşının Ünye’ye gelerek tatil yaptığını ve pandemi sonrası bu sayısının daha da artacağına inandığını ifade etti.

Başkan Tavlı, “Kardeş ülke Gürcistan ile ilişkilerimiz her geçen gün daha da iyiye gidiyor”

Kardeş ülke olarak gördükleri Gürcistan ile ilişkilerin geçmişten bu yana sağlam temellere dayandığını belirterek ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, hem turizm hem de ticaret anlamında iki ülkenin artan bir ilişki içerisinde olduğunu söyledi. Covid-19 nedeniyle azalan ziyaretlerin salgının bitimiyle birlikte hızla normale döneceğine inancının tam olduğunu kaydeden Başkan Tavlı, ikili ilişkilerin bu sürecin ardından kaldığı yerden devam edeceğini ve artacağını belirtti.

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, konuşmaların ardından Başkonsolos Japaridze’ye Ünye’nin simgesi olan anı plaketi takdim ederken, Gürcistan Başkonsolosu Japaridze ise Başkan Tavlı’ya her iki ülkenin dini değerlerini tek bir karede resmeden tablo hediye etti.

Bir yanıt yazın