BAŞKAN TÖREN “SAĞLIKLI VE MODERN BİR ŞEHİR İÇİN ÖNCE ALTYAPI”

128
Reklamı Gizle

Altınordu Belediyesi, Cumhuriyet Mahallesinde altyapısı bulunmayan toplu konut alanlarıyla okulların bulunduğu bölgeyi altyapıya kavuşturdu.

Altınordu Belediyesi başlattığı çalışmayla Cumhuriyet mahallesinde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından yaptırılan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile toplu konut alanlarını kapsayan 1363 ve 1364 no’lu sokaklarda altyapı sorununa neşter vurdu.

Daha önce altyapının olmadığı alan hayata geçirilen çalışmalarla yağmur suyu kaynaklı sorunlardan kurtuluyor.

BAŞKAN TÖREN “VATANDAŞLARIMIZIN YAŞAMLARINI KOLAYLAŞTIRMAK İÇİN KESİNTİSİZ ÇALIŞIYORUZ”

Yapılan çalışmaları değerlendiren Altınordu belediye Başkanı Aşkın TÖREN, “Altyapısız bir kentin varlığından söz etmek mümkün değildir. Planlamalarımız doğrultusunda hemşehrilerimizin yaşamını kolaylaştırmak ve şehrimizin modern şehirlerle yarışabilirliğini sağlamak için öncelikle altyapı sorunlarından kurtarmamız gerekiyor. Bu anlayış doğrultusunda altyapıda ve üstyapıda sorunların çözüldüğü, konforun sağlandığı bir Altınordu hedefiyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Bugüne kadar yaptığımız çalışmalarla Düz Mahalle, Şirinevler, Karapınar ve Yeni Mahallede köklü altyapı değişikliği gerçekleştirip yılların kronik sorunlarını ortadan kaldırdık. Altyapı çalışmalarımız hem şehir merkezinde hem de kırsal mahallelerimizde kesintisiz bir şekilde sürüyor.

Cumhuriyet mahallemizde şehrimizin önemli bir eğitim kurumunun da bulunduğu aynı zamanda toplu konut alanı olan bir bölgeyi de bu çalışmayla altyapıya kavuşturduk. Eğitim öğretime başlayacak okulumuza ve mahallemize hayırlı olsun” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir