BAŞKAN TAVLI, “ÜNYE’MİZ KAPALI PAZARA KAVUŞACAK”

119
Reklamı Gizle

Ünye Belediye Başkanı ve AK Parti Ünye Belediye Başkan Adayı Hüseyin Tavlı Kapalı Pazar Esnafı ile bir araya gelerek Yeni Kapalı Pazar projesi ile ilgili istişarede bulundu. Esnafın yaşadığı sıkıntıları yakından bildiğini belirten Başkan Tavlı, “Yeni Kapalı Pazar projemizin esnaflarımızın görüş ve önerilerini alarak hazırlıyoruz. Altında otopark bulunan iki katlı Pazar yeri projemizde hem mevcut esnaflarımız ticaret yapacak hem de haftanın iki günü yaş sebze ve meyve pazarı kurulacak. Projemizi önümüzdeki dönem hızla hayata geçireceğiz” dedi.

Görev süresi boyunca toplumun her kesimi ile kucaklaşarak belediyecilik örneği sergileyen Ünye Belediye Başkanı ve AK Parti Ünye Belediye Başkan Adayı Hüseyin Tavlı kapalı Pazar esnafı ile bir araya gelerek istişarede bulundu. AK Parti İlçe Başkanı Hasan Fahri Alparslan, MHP İlçe Başkanı Murtaza Hacıimamoğlu, belediye meclis üyeleri adayları ve parti yönetimi ile birlikte esnaflarla bir araya gelen Başkan Tavlı yeni yapılacak kapalı Pazar projesinin detaylarını paylaştı.

“Esnafımızı Hiçbir Zaman Yalnız Bırakmadık”

Görev süresi boyunca herkesi kucaklayan bir yönetim anlayışı içinde olduklarını belirten Başkan Tavlı, “ 2019 yerel seçimlerinde ilk geldiğimizde esnaf ve vatandaşlar, kapalı pazaryeri ile ilgili hareketliliğin olmadığını ifade etmişlerdi. Göreve geldiğimiz andan itibaren yaptığımız çalışmalar sonucunda Çarşamba pazarını da bu bölgeye taşıyarak hem şehir merkezindeki trafik yükünü azalttık, hem de buradaki hareketliliği sağladık. Esnafımızın hiçbir zaman yalnız bırakılmayacağını ifade etmiştik. Süreçte yaşanan bazı olumsuzluklar ve anlaşmazlıklar nedeniyle ilk dönem planladığımız ancak hayata geçiremediğimiz kapalı Pazar projemizi yeni dönemde sizlerin de destekleriyle gerçekleştirmeyi planlıyoruz” dedi.

“Yapacağımız Proje En Az 50 Yıl Hizmet Verecek”

Ünye Belediyesi olarak yeni pazaryeri projesiyle ilgili Avan proje hazırladıklarını ifade eden Başkan Tavlı şu ifadelere yer verdi; “Hazırladığımız Avan proje en az 50 yıllık ihtiyaca cevap verecek ve hizmet verecek. Avam Projemiz şu şekilde; 9 bin metrekare alanın altı otopark olacak. Tabakhane Deresi Irmak Caddesinden sahil ve Akkuş yönünden gelecek minibüsler otoparka girecek. Asansörlü sistemler konulacak. Hem köylü pazarı, hem de Çarşamba pazarı yapacağımız kapalı pazarın üst katında hizmet verecek. Kapalı Pazar esnafımız da giriş katına yerleşerek vatandaşlarımızla alışveriş yapma imkânı sağlanacak. Kapalı Pazar esnafımız mevcut yerlerinde kalacak. Burası o zaman bir AVM gibi olacak. Biz neticede insanımızın mutlu olmaları için görev alıyoruz” dedi.

“Esnafımızın Gelirleri En Az 3 Kat Artacak”

Yeni yapılacak Kapalı Pazar ile birlikte esnafların gelirlerinin de artacağını ifade eden Başkan Tavlı, “Burada en az haftada iki gün Pazar kurulacak. Haftada bir gün ise ikinci el pazarı kurulacak. Haftada üç gün insan hareketliliğinin olacağı pazarımızda siz kapalı Pazar esnaflarımızın da ticaret hacmi artacak. Konum itibariyle şehrin merkezinde herhangi bir trafik yoğunluğu yapmayacağı için şehirde de rahatlama olacak” dedi.

“Çalışmalar 6 Ayda Tamamlanmalı”

Başkan Tavlı esnafların da onayı alındıktan sonra çalışmalara başlanacağını ifade ederek, “Projemizde esnaflarımızla ortak mutabakat sağladıktan sonra hızlı bir şekilde çalışmalara başlayarak kısa sürede tamamlamamız gerekiyor. Siz esnaflarımızı 6 ay gibi geçici bir alana aldıktan sonra hızlı bir şekilde çalışmalara başlayacağız. Projemizi önümüzdeki dönem hayata geçireceğiz. Esnaflarımız yapılan işin ne kadar doğru ve kıymetli olduğunu yeni pazaryerimiz tamamlanınca anlayacak” dedi.

“Hemşehrilerimiz ve Esnaflarımızın Destekleriyle Projelerimizi Gerçekleştireceğiz”

Toplumun her kesiminin desteğini önemsediklerini ifade eden Başkan Tavlı yeni dönem için “İnşallah sizlerin de destekleri hemşehrilerimizin teveccühü ile yeni dönem için göreve talibiz. Hemşehrilerimiz 2019’da ki gibi desteklerini verdikleri takdirde biz gecemizi gündüzümüze katarak bu memleket için hizmet üretmeye ve 7/24 çalışmaya hazırız” ifadelerini kullandı.