Reklam
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle

BAŞKAN GÜLER’DEN YOĞUN MESAİ

175
Reklamı Gizle

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, hafta sonu mesaisini Gölköy ilçesine ayırdı. İlçede incelemelerde bulunup, devam eden ve planlanan projeleri sahada inceleyen Başkan Güler, “Gölköy ilimiz için önemli bir ilçe. Muhteşem doğası, doğal güzellikleri ve kadim bir tarihi var. Gölköy’ü bir çekim merkezi haline getirmek için çalışmalarımız sürecek” dedi.

İlçe ilçe gezerek yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, bu hafta sonu da sahadaydı. Başkan Güler, hafta sonunu Gölköy ilçesinde geçirdi. Türkiye’nin 36. Doğal Tabiat Parkı Ulugöl’de incelemelerde bulunan Başkan Güler, bölgeyi çekim merkezi yapmak için çalışmalarını sürdüreceklerini söyledi. Beraberinde kurmayları ve Gölköy Belediye Başkanı Fikri Uludağ ile birlikte ilçedeki yol çalışmalarını yerinde gören Başkan Güler, vatandaşlara konforlu bir ulaşım ağı sunmak için çalıştıklarını dile getirdi.

10 MAHALLEYE HİZMET VERECEK YOLDA HUMMALI ÇALIŞMA

Başkan Güler, Gölköy-Mesudiye karayolundan başlayarak Gölköy-Aybastı karayoluna uzanan ve toplam 10 mahalleye hizmet verecek olan güzergahtaki beton yol çalışmalarını yerinde inceledi. Burada bir açıklama yapan Başkan Güler, “Bu yol tamamlandığı zaman daha konforlu bir ulaşımı vatandaşların hizmetine sunacağız. Hem Gölköy Kalesi hem de Ulugöl, Ordu’nun ve Türkiye’nin en güzel yerlerinden birisi. Burada hem ulaşım konforunda, hem yaşam kalitesinde, hem de turizm gelirlerinde bir artış olacak. Projeyi bir bütün olarak ele alıyoruz. Arkadaşlarımız çok güzel ve kaliteli bir çalışma yapmışlar. Kendilerini tebrik ediyoruz” diye konuştu.

ALTI MAHALLEYE HİZMET VERECEK YOLDA İNCELEME

Gölköy ilçesine bağlı Kale, Cihadiye, Süleymaniye, Haruniye, Yuvapınar ve Güzelyayla mahallelerine hizmet verecek olan güzergahta devam eden asfalt ve beton yol çalışmalarını yerinde inceleyen Başkan Güler, “Gölköy’ün altı mahallesine hizmet verecek 20 kilometrelik grup yolunda çalışma başlattık. Bu çalışmalarla birlikte, mahalle yollarımız standardı yüksek, konforlu bir yapıya kavuşacak. Ayrıca bu güzergah Süleymaniye Mahallesi üzerinden Ulugöl’ebağlanıyor” şeklinde konuştu.

HEDEF TOPYEKÜN KALKINMA

Belediyecilikte yeni bir çığır açtıklarını vurgulayan Başkan Güler, “Belediyecilik artık sadece çöp, kaldırım asfalt değil. Aynı zamanda ekonomi ve istihdama yöneliktopyekün bir kalkınma. Onun için biz yeni bir belediyecilik anlayışıyla, sadece, yolla, asfaltla, çöple uğraşmıyoruz. Aynı zamanda ekonomik kalkınmaya da ağırlık veriyoruz. Bununla ilgili de tarım, turizm, hayvancılık ve teknolojiyle ilgili çalışmalar yapıyoruz” dedi.

Gölköy’ün kadim bir tarihi olduğunu ve kendileri içinde önemli bir ilçe olduğunu söyleyen Başkan Güler, ilçe belediyesi ile birlikte, bir aile birlikteliğiyle çalıştıklarını sözlerine ekledi.

Bir yanıt yazın