BAŞKAN GÜLER VATANDAŞLARA SESLENDİ

114
Reklamı Gizle

Ordu Büyükşehir Belediyesi, il genelinde yer alan dereler, refüjler, sokak ve caddeler ile yeşil alanlarda Sonbahar temizliği başlattı. Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, temiz çevre ve insanların huzur içerisinde yaşayacakları bir şehir için çalışmaların sürdüğünü söyledi.

Temizliği ile örnek iller arasında gösterilen Ordu’da, Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ekipler Sonbahar temizliğine başladı. Kent genelinde devam eden çalışmalarda, cadde ve sokaklar başta olmak üzere, refüjler, kaldırımlar, parlar ve yeşil alanlar büyük bir titizlikle temizlenerek kış aylarına hazırlanıyor.

Parklar ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından sürdürülen temizlik çalışmaları ilk olarak, Türkülere konu olan Ordu’nun Dereleri’nde başladı. Altınordu ilçesinin ortasından geçen Civil Deresi içerisinde ve çevresindeki yeşil alanlarda yabani ot temizliği yapan ekipler, kış mevsimi öncesi kent genelindeki genel bakım çalışmalarını tamamlamayı hedefliyor.

BAŞKAN GÜLER VATANDAŞLARA SESLENDİ

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, her mevsim güzelliğiyle göz dolduran Ordu’da, çevre temizliğine büyük önem verdiklerini belirtti. Başkan Güler, “Çevre bize atalarımızdan mirastır. Aynı zamanda bizlerinde çocuklarımıza, torunlarımıza emanet edeceğimiz bir mirasımızdır. Çevremizi korumalıyız. Bu anlamda Büyükşehir Belediyesi olarak rutin temizlik çalışmalarının yanı sıra kapsamlı bir Sonbahar temizliği başlattık. Vatandaşlarımızdan ise isteğimiz şudur; Derelerimize, denize, yeşil alanlara lütfen çöp atmayalım. Daha yaşanabilir ve daha temiz bir Ordu için el ele verelim” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir