Reklam
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle

BAŞKAN GÜLER: “MEVLİD KANDİLİMİZ MÜBAREK OLSUN”

542
Reklamı Gizle

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Mevlid Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Başkan Güler mesajında şu görüşlere yer verdi:

“Âlemlere rahmet olarak dünyaya gelen Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed’in (S.A.V.) doğduğu gece olan bu mübarek geceyi idrak etmenin mutluluğu içerisindeyiz.

Bütün insanlığa rahmet elçisi olarak gönderilen ve insanların en hayırlısı olan Peygamber Efendimizin yeryüzünü şereflendirmeleri insanlık tarihinin en müstesna hadiselerinden biridir.

Sevgi, şefkat, merhamet ve hoşgörüyü yaşamının her anında ön planda tutan; tüm yaklaşımlarında hakkı, doğruyu, güzeli ve vefayı sergileyerek gönülleri fetheden Hz. Peygamberimiz (s.a.v.) sergilediği tutum ve davranışlarda bizlere örnek olmakta, yaşamakta olduğumuz hayata ve geleceğimize ışık tutmaktadır.

Bu nedenle Mevlid Kandili onu anlamak için önemli bir fırsattır. Yüce Rabbimizin rahmet kapılarını sonuna kadar açtığı bu gecede Sevgili Peygamberimizi ve onun mesajını her yönüyle doğru anlamalı, insanlığa doğru anlatmalıyız. O’nun sünnetlerini yaşamak mutluluğun, huzurun, birlik, beraberliğin ve kardeşliğin yoludur.

Bu vesileyle tüm milletimizin ve İslam âleminin Mevlid Kandili’ni en içten dileklerimle kutluyor, ülkemize ve tüm insanlık âlemine sağlık ve esenlikler getirmesi temennisiyle, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

%d