Reklam
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle

BAŞKAN GÜLER:” HEDEFİMİZ KENDİNE YETEN ORDU”

135
Reklamı Gizle

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Mehmet Hilmi Güler, Ekotürk TV’nin canlı yayın konuğu oldu. Anchorman moderatör Ali Çağatay’ın sorularını yanıtlayan Başkan Güler, Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan ve planlanan çalışmaları masaya yatırarak önemli açıklamalarda bulundu.

Ordu Büyükşehir Belediyesi olarak ‘kendi kendine yeten bir şehir’ ortaya çıkarmak istediklerini belirten Başkan Güler, “Tarıma ve turizme yaptığımız yatırımların karşılığını yaşadığımız pardemi sürecinde ne kadar isabetli kararlar olduğunu gördük” dedi.

“YAPTIĞIMIZ ÇALIŞMALAR YERİNİ BULMUŞ”

Ordu’nun kaynak bakımından çok zengin bir şehir olduğunu söyleyen Başkan Güler, şöyle konuştu:”Ordu gerçekten çok güzel bir şehir. Kaynakları ile çok zengin bir il olan Ordu’yu kendi kendine yeten bir şehir haline getirmek için çalışıyoruz. Pandemi’den sonra da gördük ki Ordu Büyükşehir Belediyesi olarak yaptığımız çalışmalar yerini bulmuş. Yaptığımız şey aslında var olan kaynakları halk ile tekrar buluşturmaktı. Bunu Ordu’da gerçekleştirdik. Yaptığımız tarımsal ve hayvansal çalışmalarla insanımız kendi ürünlerini üretmeye başladı. Pandemi sonrası ilimize geri dönüşler yaşandı. İstanbul’daki en büyük ikinci nüfus Ordu’dur.   Pademi sonrası Ordu’ya yerleşen vatandaşlarımız geri dönüşü düşünmüyorlar. Bizde Ordu Büyükşehir Belediyesi olarak onların yaşam koşulları için gerekli altyapı ve üst yapı çalışmalarını gerçekleştirmek için çalışmalarımızı 3 kat arttırdık”

“TURİZM VE TARIMA AĞIRLIK VEREN BİR BELEDİYEYİZ”

Ordu Büyükşehir Belediyesi olarak yapmakla mükellef olduğumuz çalışmalar haricinde tarıma ve turizme ağırlık verdiklerini dile getiren Başkan Güler, şöyle devam etti:”İstiyoruz ki Ordu kendi kendine yetebilen bir şehir olsun. Şimdi bakıyoruz, şehirden köye yumurta, süt, yoğurt, sebze ve meyve götürülüyor. Bu çarpık bir durum. Geçmişte bu böyle değildi. Herkes kendi ürününü bağında bahçesinde üretiyordu. Büyükşehir Belediyesi olarak öyle bir eko sistem oluşturuyoruz ki, kimse başka birine muhtaç olmadan yaşantısını idame ettirebilsin. Ordu’yu böyle hayal ediyoruz. Bunun içinde tarıma ve turizme ağırlık verdik. Yaptığımız bu çalışmaları kurduğumuz şirketler vasıtası ile 19 ilçede gerçekleştiriyoruz. Bu söylediklerimiz kolay şeyler değil, ancak hayata geçireceğimiz şeylerdir”

 “ALT YAPI VE ÜST YAPI ÇALIŞMALARINA AĞIRLIK VERDİK”

Ordu’nun yol ağının çok geniş olduğunu söyleyen Başkan Güler, “19 ilçemiz var. Bu 19 ilçemizde yol ağı başta olmak üzere altyapı çalışmalarına ağırlık verdik. İlimizin çağdaş kent olması için ne gerekiyorsa yapıyoruz” diye konuştu. Güler, “Ordu’nun büyük altyapı ihtiyacı var. Nerdeyse İstanbul’un yol ağı kadar yol ağı var. Çünkü engebeli bir alana sahibiz. Ordu’da içme suyu hatlarını sil baştan yeniliyoruz. Asbest boruları değiştiriyoruz. Alt yapının hiç geçmediği yerlere bu hizmetleri götürüyoruz. Bunun haricinde yine su ihtiyacını karşılamak için gölet çalışmalarımız var. Bu çalışmamalarımızı da 19 ilçemizde ırmak membalarına yapıyoruz. Dolayısıyla kentsel çalışmalarımız planladığımız gibi devam ediyor. Ordu’yu mutlu bir kent yapmak için çalışıyoruz” açıklamasında bulundu.

ORDU’DA KAÇAK YAPILAŞMAYA İZİN YOK

Ordu’da yürütülen kentsel dönüşümler ve kaçak yapılaşma ile ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Güler, “Ordu’da sahil şeridine yapılmış binalar vardı. Bunları yıkarak kaçak yapılaşamaya engel olduk. Yapmak istediğimiz şey burada imar ile ilgili yeni bir şehircilik anlayışı oluşturmak. Bunu da kısa sürede oluşturacağız. Sahillerimiz halka kapalı olmamalı. Biz, sahillerimizin halkın olduğu bilinci ile onlara kapatmaya değil, açmak için çalışıyoruz” şeklinde konuştu.​

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: