Reklam
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle

Arslan: “Açsak Bize Masanın Vereceği Bir Fayda Yok”

81
Reklamı Gizle

Ünye Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerine yaklaşık 5 ay kala, ilk adaylığını açıklayan Güven Sürücü Kursu sahibi Mehmet Arslan oldu.

Uzun süredir ziyaretleriyle adaylık çalışmalarına başlayan Ünyeli iş adamı Mehmet Arslan, bu gün basınla bir araya gelerek Ünye Ticaret Ve Sanayi Odası Başkanlığına talip olduğunu söyledi. Odada kayıtlı 14 meslek grubuyla şeffaf bir yönetim anlayışı çerçevesinde yönetime talip olduğunu ifade eden Arslan, “Şehrimizin ileri gelenleri, belediyesi, kaymakamlığı, vilayetiyle beraber istişare halinde bir idarecilik sergileyeceğiz” dedi.

“Alınacak Her Kararda Toplu Hareket Edeceğiz”

Ünye Ticaret Ve Sanayi Odası Başkan Adaylığı konusunda verilecek kararların ortak ve istişare edilerek toplu hareketle yönetileceğini vurgulayan Mehmet Arslan, “Biz bu memlekette doğduk büyüdük. Bu vatan bize iş, aş, ekmek verdi. Bu memleketimizin insanlarını bizler seviyoruz. Bizimde hizmet için hayallerimiz ve heyecanımız var. Verilen dört yılın sonunda hayallerimizi gerçekleştirmiş olarak karşınıza çıkarız. Bize nasip olur veya olmaz. Seçim sonuçta üyelerimizin vereceği bir karardır. Eğer başkanlık bize nasip olursa asla yalan konuşmayacağız. Asla hayal olanı konuşmayacağız. Gerçekçi olacağın ve şehrimizle istişare ederek karar vereceğiz. Çünkü biz şehrimizle bir bütün olarak Akkuş, İkizce, Çaybaşı’mızla beraber toplu karar vereceğiz. Yani ferdi bir şekilde hareket etmeyeceğiz” dedi.

“Güçlü Bir Ekibimi Var”

Ünye Ticaret Ve Sanayi Odası Başkan Adaylığı nedeniyle uzun bir soluklu güçlü bir ekiple çalışma yürüttüğünü söyleyen Mehmet Arslan, “Ben 14-15 yaşımdan itibaren siyasi hareketlerin hep içerisinde oldum. Hayatını kaybeden Erbakan hocamız bize hizmet etmenin bir ibadet olduğunu öğretti. Biz hayatımızı ticaretten ziyade bu yolda yürümeye çalıştık. Güçlü bir ekibimiz var. Seçimde 1800 üye oy kullanacak. Bu üyelerimizin verdiği karar doğrultusunda bir başkan olacak. Tabi ki İrfan Akar kardeşimizde var. Allah onunda yolunu açık etsin” diye konuştu.

“Bir Başta İki Şapka Olmaz”

Siyasi kimliğini bir kenara koyarak Ünye Ticaret Ve Sanayi Odası için çalışma yürüteceğini söyleyen Arslan, “Ünye Ticaret ve Sanayi Odası kendisine has bir yönetimi, meclisi, başkanı ve ağırlığı olan bir odadır. Benim geçmişle olan siyasetimle bu güne bakılacak olursak bir başta iki şapka olmaz. Ben küçük yaşımdan itibaren bu yaşıma siyasetle geldim. Ama bu saatten sonra siyasi şapkamızı bir kenara koyduk, artık ticaret odası şapkasını koyduk. Herkese, siyasilere eşit bir şekilde yönetim anlayışımız olacak. Sonuçta benim Ünye’miz için işler peşinde olacak çalışmalar yapacağız. Kısacası siyasi kimliğimizi bir tarafa koyarak yola çıktık” şeklinde konuştu.

“Önce Sorunların Resmini Çekeceğiz”

Yaşanılan her sorun ve sıkıntıların birer resmini çekerek ilgili yerlerle istişare halinde çözümü için çalışacaklarını söyleyen Arslan, “Biz öncelikle Ünye’mizin ve bölgemizin resmini çekmek istiyoruz. Sıkıntılarımız nedir, problemlerimiz nedir ve ne yapabiliriz diyerek bunun bir resmini çekeceğiz. Yereli ilgilendiren bölümü belediye başkanımızın önüne koyacağız, kaymakamlığı ilgilendiren bölümü kaymakam, merkezi ilgilendiren bölümü merkeze taşıyacağız. Biz bunları eksik gördük ve taşıdık ardından takipçisi olacağız” ifadelerini kullandı.

“Açsak Bize Masanın Vereceği Bir Fayda Yok”

Sanayi ve üretimin önemli olduğu kadar tarımla ilgili çalışmalara ağırlık vereceklerini sözlerine ekleyen Arslan, “Pandemi döneminde bir şeyi çok iyi yaşadık. Sanayi ve üretim tamam. Açsak bize masanın vereceği bir fayda yok. Demek ki tarım ve gıda çok önemli bir şeymiş. Biz bunların istişarelerini yaparak birer proje hazırlıyoruz. Denizli, Gaziantep kendi kabuğunu yırtmış. Bizim ölçeğimizde bizimle aynı nüfusu olan şehirlere bakıldığında herkes kabuğunu yırtmış. Bize bakıldığında gerideyiz. İnşallah dört yılın sonunda kimseye mahcup olmayacak şekilde hizmet ederiz. Odada 14 tane meslek gurubumuz var. Ve şeffaf bir yönetim anlayışı içerisinde olacağız” diyerek sözlerini tamamladı.

%d blogcu bunu beğendi: