ALTINORDU HER YERDE

110
Reklamı Gizle

Altınordu Belediye Başkanı Aşkın TÖREN, şehre hizmet insana hürmet anlayışı ile vatandaşların hizmet beklentilerini karşılamak amacıyla merkez ve kırsal ayrımı yapmaksızın şehrin her yerinde altyapı ve üstyapı çalışmalarına kesintisiz bir şekilde devam ettiklerini söyledi.

Hem merkezde hem de kırsal mahallelerde yılların akut sorunlarını çözmek için başlattığı çalışmalarına büyük bir hızla devam eden Altınordu Belediyesi, öncelikle şehir merkezinde her yağışta eksikliği ortaya çıkan altyapı sorunlarına neşter vurdu. Şehir merkezinde yürütülen hummalı altyapı çalışmalarının yanında kırsal mahallelerin yıllardır beklediği yol sorununa da el atan Altınordu Belediyesi ilçe genelini adeta şantiyeye alanına çevirdi.

ŞEHRİN ALTYAPISI SİL BAŞTAN YENİLENİYOR

Altyapısı ve üstyapısı ile yaşayan ve insanı yaşatan bir şehir hedefiyle şehirde köklü bir altyapı çalışması başlatan Altınordu Belediyesi, kullanım ömrünü tamamlamış ve ihtiyaca cevap veremez durumdaki altyapıyı sil baştan yeniliyor. Öncelikle her yağışta yaşanan su baskınları nedeniyle vatandaşların mağduriyet yaşadıkları noktalarda başlayan altyapı çalışmalarıyla yılların akut sorunları çözüme kavuşuyor. Düz Mahalle, Şirinevler, Karapınar ve Yeni Mahallede köklü altyapı değişikliği gerçekleştirip yılların kronik sorunlarını ortadan kaldıran Altınordu Belediyesi her yerde.

Yıllardır bir taşın dahi sökülüp yenilenmediği Zaferimilli mahallesi Uğurveren sokağa da el atan Altınordu Belediyesinin Uğurveren sokakta başlayan altyapı çalışmaları sürerken vatandaşların beklediği altyapı çalışması aynı anda Cumhuriyet mahallesi ve Şirinevler mahallesinde de başlatıldı. Aynı anda birçok noktada devam eden çalışmalar vatandaşların yüzünü güldürüyor.  Yapılan çalışmalarla kullanım ömrünü tamamlamış yağmur suyu hatları sökülerek günün şartlarına uygun yeni yağmur suyu hatları ile altyapı yenileniyor.

Birçok noktada sürdürdüğü altyapı çalışmaları ile iklim değişikliklerine bağlı olarak gerçekleşen aşırı yağışlarda yaşanan sorunlara çözüm üreten Altınordu Belediyesi, bu çalışmalarıyla konforlu şehir hedefine adım adım ilerliyor.

Şehir merkezinde devam eden baskı beton kaldırım, sokak ve caddelerde iyileştirme, sıcak asfalt yol yapımından yeni yol açılmasına kadar birçok altyapı çalışması yürüten Altınordu Belediyesi bu çalışmaların yanı sıra kırsal mahallelerin tamamında da vatandaşların beklentilerini karşılayan çalışmalara imza atıyor.

ULAŞIMDA STANDART YÜKSELİYOR KONFOR ARTIYOR

92 Mahallesi bulunan ve 70’ni kırsal mahallenin oluşturduğu Altınordu’da altyapıyı çözüme kavuşturmak için hummalı çalışmalar yürüten Altınordu Belediyesi kırsal mahallelerde de ulaşımda konforu artıran çalışmalara imza atıyor. Geniş bir yol ağı üzerinde klasik belediyecilik hizmetlerini eksiksiz yerine getiren Altınordu Belediyesi, yaptığı tüm bu çalışmalarla adeta ‘Altınordu Her Yerde’ dedirtiyor.

BAŞKAN TÖREN “ALTINORDU TOPYEKÛN BİR DEĞİŞİM VE DÖNÜŞÜM YAŞAYACAK”

Bütün şehir eşit hizmet anlayışı ile merkez ve kırsal ayrımı yapmaksızın şehrin her noktasına dokunduklarını belirten Altınordu Belediye Başkanı Aşkın TÖREN, “şehrimiz genelinde gece gündüz kesintisiz sürdürdüğümüz çalışmalar sonunda Altınordu’muz altyapısı ve üstyapısı ile topyekûn bir değişim ve dönüşüm yaşayacak” dedi.

Çalışmaların bir plan ve program dahilinde kesintisiz sürdüğünü ifade eden Başkan TÖREN, “Bütün Şehir Eşit Hizmet anlayışımızla insanı merkeze alarak şehre hizmet etmeye devam ediyoruz. Sosyal belediyecilik başta olmak üzere şehre değer katacak her türlü yatırım için hamlelerimizi yaparken belediyeciliğin temelini oluşturan klasik belediyecilik hizmetlerimizi de asla aksatmıyoruz. 22’si merkez 70’i kırsal olmak üzere 92 mahallemizde hummalı bir altyapı ve üstyapı çalışması gerçekleştirerek şehrimizin bu alandaki eksikliklerini gidermek için yoğun çaba gösteriyoruz. Şehir merkezinde artık şehrimizin yükünü taşıyamaz durumda olan altyapıyı sil baştan yenileyecek çalışmalarımız cadde cadde sokak devam ediyor. Bugüne kadar yaptığımız çalışmalarla Düz mahalle başta olmak üzere Şirinevler, Karapınar ve Yeni Mahallede büyük bir altyapı çalışması gerçekleştirdik ve bu çalışmalarımız kesintisiz devam ediyor. Çalışmalarımızı sadece şehir merkezi ile sınırlı tutmuyoruz.  Bütün şehir eşit hizmet anlayışımızla kırsalda bulunan 70 mahallemizin ulaşımda yaşadığı sıkıntıları çözmek, vatandaşlarımızı konforlu bir ulaşım hizmetine kavuşturmak için de hummalı bir çalışma yürütüyoruz. Çoğu yerlerde 40 yıllık hikayesi ve mazisi bulunan sorunlara neşter vurduk. Ekiplerimizin özveriyle yaptıkları çalışmalar sonunda vatandaşlarımızın memnuniyetini görmek bizleri ayrıca mutlu ediyor. Hem şehir merkezinde hem de kırsal mahallelerimizde ihtiyaç duyulan tüm noktalarda çalışmalarımız devam edecek” dedi.

 MUHTARLAR VE VATANDAŞLAR HİZMETLERDEN MEMNUN

 Altınordu’nun her bir köşesinde birçok alanda yürütülen çalışmaları değerlendiren mahalle muhtarları ve vatandaşlar da Altınordu Belediyesi’nin gerçekleştirdiği çalışmalardan dolayı memnuniyetlerini dile getiriyor. Her türlü istek ve taleplerinin yerine getirilmesi için çaba gösterildiğinin altını çizen muhtarlar, tüm bu hizmetlerinden dolayı Altınordu Belediye Başkanı Aşkın TÖREN’e teşekkürlerini iletiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir