ALTINORDU BELEDİYESİNDEN SOSYAL BELEDİYECİLİKTE BİR İLK DAHA

190
Reklamı Gizle

Altınordu Belediyesi sosyal belediyecilikte bir ilki daha hayata geçiriyor. Altınordu Belediyesi’nin sosyal belediyecilik uygulaması ‘Aile Danışma Merkezi’ projesinde çalışmalarda sona gelindi.

Altınordu Belediyesi’nin hayata geçirmeye hazırlandığı Aile Danışma Merkezi, deneyimli uzman kadrosu ile vatandaşlara çift ve aile danışmanlığı, çocuk-ergen danışmanlığı, engelli ailesi danışmanlığı yetişkin danışmanlığı, eğitim danışmanlığı, grup danışmanlığı alanlarında danışmanlık ve rehberlik hizmeti verecek.

Toplumun temel taşı olan ailenin ve bireyin korunması, desteklenmesi, güçlendirilmesi ve ailedeki sorunların çözümüne yönelik koruyucu, önleyici, eğitici, geliştirici ve rehabilite edici hizmetler sunacak merkezde Psikolog, Sosyolog ve Sosyal Hizmet Uzmanı bulunacak.

AİLE DANIŞMA MERKEZİ KADINA YÖNELİK HER TÜRLÜ ŞİDDETLE MÜCADELE EDECEK

Aile Danışma Merkezi ile aynı zamanda kadına yönelik şiddetin nedenleriyle birlikte ortadan kaldırılması, Altınordu’da yaşayan her sosyal kesimden kadının korunması, desteklenmesi ve güçlendirilmesi de amaçlanmaktadır. Toplumun kanayan yaralarından birisi olan kadına yönelik şiddetin ortadan kaldırılmasına yönelik toplumsal farkındalık çalışmalarını da yoğun bir şekilde yürütecek olan Altınordu Belediyesi Aile Danışma Merkezi, fiziksel, cinsel, psikolojik ve ekonomik şiddete maruz kalan, sosyal dışlanmaya ve her türlü ayrımcılığa uğrayan kadınlara; hukuksal, psikolojik ve sosyal danışmanlık hizmeti verecek ve dayanışma içerisinde olacak.

“AYRIMSIZ BU ŞEHRİN TÜM FERTLERİNİN YANINDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, “büyük Altınordu ailem” dediği Altınordu’da kadın ve ailenin korunması güçlendirilmesi için her türlü desteği vereceklerini söyledi. Türk toplumunun temel taşının aile olduğuna dikkat çeken Başkan Tören, “Biz, Altınordu’yu büyük bir aile olarak kabul ediyoruz. Her konuda kadınlarımıza destek olmaya, onların ekonomik özgürlüklerini kazanmaları için üretime ve iş hayatına etkili bir şekilde katılmalarına imkân verecek çalışmalarımızı bir bir hayata geçiriyoruz.

Aile toplumumuzun temel taşı ve en önemli müesseselerinden biridir. Biz, her canı kendimize emanet kabul eden bir anlayışla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu şehrin değerlerine sahip çıkmaya ve ayrımsız bu şehrin tüm fertlerinin yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

Bir yanıt yazın