Reklam
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle

ALTINORDU BELEDİYESİNDEN İLKOKULA BAŞLAYAN ÜÇ BİN ÖĞRENCİYE ÇANTA VE KIRTASİYE SETİ HEDİYESİ

191
Reklamı Gizle

Öğrencilere ve eğitime desteğini hiçbir zaman esirgemeyen Altınordu Belediyesi, geçen yıl olduğu gibi bu sene de ilk defa okulla tanışacak olan ilkokul 1. sınıf öğrencilerine okul çantası ve kırtasiye seti hediye ediyor. Okul çantası ve kırtasiye seti ile birlikte öğrenci ve velilere hitaben bir de mektup yazan Altınordu Belediye Başkanı Aşkın TÖREN, “Ülkemizin geleceği olacak öğrencilerimizi, bu sene kocaman sarılarak karşılayamayacağız belki; ama yine birlikte, her zamankinden daha kuvvetli ve özenle devam edeceğiz ülkemize “Değer” kazandırmaya” dedi.

Sosyal Belediyecilik uygulamaları ile insanlara ve hayatlara dokunmaya devam eden Altınordu Belediyesi yeni eğitim öğretim yılının başlaması nedeniyle ilkokul 1. sınıf öğrencilerine hediye edilmek üzere okul çantası ve içerisinde eğitim malzemelerinin bulunduğu kırtasiye seti hazırladı.

ÜÇ BİN ÖĞRENCİYE OKUL ÇANTASI VE KIRTASİYE SETİ HEDİYE EDİLECEK

Altınordu’da ilk defa okulla tanışacak üç bin ilkokul 1. sınıf öğrencisinin her birine birer okul çantası ve içerisinde kalemden boyama kitabına, silgiden kalemtıraşa, elişi kağıdından boyaya kadar öğrencilerin ihtiyaç duyacağı birçok eğitim malzemesi bulunan kırtasiye seti hediye edilecek. Sosyal Belediyecilik misyonuyla hareket eden Altınordu Belediyesince hazırlanan çantalar ve kırtasiye seti önümüzdeki günlerde okullarda öğrencilere dağıtılacak.

BAŞKAN TÖREN, “HEP BİRLİKTE, ÇOCUKLARIMIZ İÇİN SAĞLIKLI VE BAŞARILI BİR GELECEK İNŞA EDECEĞİZ.”

Altınordu Belediyesince yapılacak okul çantası ve kırtasiye setinden oluşan eğitim yardımını değerlendiren ve yazdığı mektupla öğrenci ve velilere seslenen Altınordu Belediye Başkanı Aşkın TÖREN, “fikri irfanı ve vicdanı hür nesiller için yerelde sosyal Belediyecilik sorumluluğumuz ve insanı merkeze alan anlayışımızla öğrencilerimize ve eğitime desteğimiz her alanda sürecek” dedi.

Mektubunda “bu şehir, ülkemiz ve dünyamız, bu yıl okula başlayan çocuklarımızla yeni değerler kazanacak ve geleceğe umutla bakacak. Çocuklarımız; bilgi, bilim ve ilim öğrenecekleri bu yuvada, yeni bir dünyaya ilk adımlarını atacak ve 1. sınıf öğrencileri olarak, yepyeni bir dünyayı keşfetmeye hazırlanacaklar “diyen ve pandemi koşullarına da dikkat çeken Başkan TÖREN, şu ifadelere yer verdi:

Bu süreçte siz velilerimizin ve öğrencilerimizin bize destek olmasına çok ihtiyacımız var. Yeni kurallarla başlayacağımızı bu dönemde sizlerden de belirlenen kurallara harfiyen uymanızı rica ediyoruz. 2020-2021 döneminde en önemli amacımız, öğrencilerimizin mutlu ve sağlıklı zaman geçirmesi ve alacağımız tedbirlerle tam bir “iyi olma hali” ile sınıflarımızda yeniden coşkuyla eğitimimizi sürdürebilmektir. Göstereceğimiz özveri ile hep birlikte, çocuklarımız için sağlıklı ve başarılı bir gelecek inşa edeceğiz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın “Türkiye’nin geleceğine damga vuracak isimler, okullarımızın sıralarından çıkacaktır.” sözünden yola çıkarak biliyoruz ki çocuklarımız, okullarımızda yeni ve gelişmiş standartlarda, teknolojiye ve geleceğe entegre bir eğitim alacaklar modern ve çağdaş Türkiye’nin gücüne güç katacaklar. Bizlerde, tüm çocuklarımızın eğitim-öğretim yaşamlarında yanlarında olacağız ve sizlerle birlikte onların heyecanlarını, mutluluklarını paylaşacak, başarılarıyla gururlanacağız. Düşünen, üreten ve yarışan ‘Dünya Kenti Altınordu’ için bizde yorulmadan çalışmaya devam edeceğiz.”

Bir yanıt yazın