Reklam
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle

ALTINORDU BELEDİYESİ ÇALIŞIYOR ALTINORDU DÖNÜŞÜYOR

114
Reklamı Gizle

Altınordu Belediyesi, marka şehir yolunda ortaya koyduğu vizyonla şehrin altyapısını yenilemeye devam ediyor. Yapılan altyapı çalışmalarının ardından sıcak asfalta kavuşan sokaklarla Yenimahalle yepyeni bir çehreye kavuşuyor.

Altınordu belediyesinin şehirde başlattığı alt yapı ve üstyapı çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Altınordu belediyesi tamamen öz kaynaklarıyla yaptığı yatırımlarla marka ve model şehir hedefine doğru emin adımlarla ilerliyor.

UZUN YILLARDIR BEKLENEN HİZMETLER YÜZLERİ GÜLDÜRDÜ

Altınordu belediyesinin Yenimahalle’yi adı gibi yenileme parolasıyla başlattığı alt yapı çalışmalarında uzun yıllardır hizmet bekleyen Yenimahalle sokakları günlerce süren titiz bir altyapı çalışmasının ardından sıcak asfaltla buluşturuldu. Yenimahalle’de faaliyet gösteren esnafların, mahalle sakinlerinin ve toplu taşıma şoförlerinin yüzlerini güldüren, Yenimahalle’ye hem standart hem de konfor kazandıran çalışmalarla sağlıklı altyapısı ile değişen yüzü ve modern görünümü ile Yenimahalle bambaşka bir çehreye kavuştu.

YENİ MAHALLEDE 15 SOKAK 6 CADDE SİL BAŞTAN YENİLENDİ

Yenimahalle eski sanayi bölgesi ile başlayan alt yapı çalışmalarında 326, 331, 332, 333, 334, 335. sokaklar, Karadeniz Caddesi ve Kahraman Sağra Caddesi altyapısı ve sıcak asfaltı ile yenilendi. İkinci etap altyapı çalışmalarıyla 317, 318, 319, 320. sokaklar ve Alparslan Türkeş Caddesi, Tifli Caddesi, üçüncü etap çalışmalarda ise 303, 304, 305, 307, 308. sokaklar ile Şehit Aydın Güler Caddesi ve Sanayiciler Caddesi olmak üzere 15 sokak ve 6 caddenin altyapısı sil baştan yenilenip yollar sıcak asfaltla buluşturuldu.

Yenimahalle’yi baştan başa yenileyen çalışmalarla 5.434 metre günün şartlarına ve uzun yılların ihtiyaçlarına cevap verecek nitelikte yağmur suyu hattı yapıldı ve altyapısı tamamlanan sokak ve caddelerde 4.200 metre sıcak asfalt döküldü.

BAŞKAN TÖREN “ŞEHRİN ALTYAPISINI YENİLEMEYE DEVAM EDİYORUZ”

Yenimahalle’de yapılan altyapı çalışmalarını değerlendiren Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, “marka şehir yolunda ortaya koyduğumuz vizyonla uyguladığımız mali disiplin, sıkı para politikaları ve tasarruf anlayışımız ile oluşturduğumuz artı değeri şehrimize yatırıma hemşehrilerimize hizmete dönüştürüyoruz. Şehrimiz genelinde yürüttüğümüz tüm bu hizmetlerimizi tek 1 kuruş borçlanmadan, herhangi bir menkul ya da gayrı menkul satışı yapmadan Altınordu’luların kaynaklarını faize harcamadan belediyemizin öz kaynakları ile yapıyoruz.

Şehrimizin birçok noktasında altyapı ve üstyapı çalışmalarımız devam ediyor. Bunun yanında merkez ve kırsal arasındaki açığı kapatmak, kırsal mahallelerimizin ulaşımda yaşadıkları zorlukları ortadan kaldırmak, ulaşımda konforu sağlamak amacıyla yol çalışmalarımız da aralıksız devam ediyor.

Şehrimize bir söz verdik; Altınordu belediyemiz çalışıyor kentimiz dönüşüyor. Altınordu’luları, altyapısı ve üstyapısı ile sağlıklı yaşanılabilir modern, yarışan şehirlerle rekabet eden, çevreye ve insana saygılı model ve marka bir şehirde yaşatma kararlığımızla durmadan yorulmadan çalışmaya devam ediyoruz.

Vatandaşlarımızla el ele, gönül gönüle vatandaş ve şehir öncelikli hizmet belediyeciliği anlayışımızla birlik ve beraberlik içerisinde tüm kurum ve kuruluşlarla uyum ve iş birliği ile yapacağımız çalışmalarla hemşehrilerimizin yüzlerini güldürmeye ve bu şehrin kaderini değiştirmeye devam ediyoruz” şeklinde konuştu.

ESNAFLAR, VATANDAŞLAR “BU SOKAKLAR 35 YILDIR HİZMET GÖRMEDİ BAŞKANIMIZ AŞKIN TÖREN’DEN ALLAH RAZI OLSUN”

Biten alt yapının ardından sıcak asfalt çalışmalarını evlerinin pencere ve balkonlarından izleyen vatandaşlar çalışmalardan memnun.

Şehit Aydın Güler sokakta ikamet eden Gülüzar Altunel, “35 yıldır bu binada oturuyorum, bugüne kadar buraya bir tek çivi çakılmadı. Sokaklarımıza ve caddelerimize ilk defa böyle bir hizmet geldi, başkanımız Aşkın Tören’den Allah razı olsun, hizmetlerinin devamını bekliyoruz” dedi.

Yenimahalle’de sakini Osman Erdaş ise “Altınordu Belediye Başkanımız Aşkın TÖREN Yenimahalle’ye uzun zamandır yapılmayan yatırımları yapmaya başladı. Altyapı çalışmalarından sonra sıcak asfalt da döküldü. İnşallah Yenimahalle’mizde Altınordu’nun diğer mahalleleri gibi hak ettiği hizmetlere kavuşmuş oluyor. Kendilerine çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Esnaflar ise yıllardır bu mahalledeyiz gerçekten bu hizmetlere ihtiyacımız vardı. Uzun ve titiz bir çalışma ile önce altyapıyı bitirip sokak ve caddeleri sıcak asfalt ile modern bir görünüme kavuşturan Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören’e teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandılar.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d