AKKUŞ’TA İLGİNÇ OLAY: BALKON KENARLARI BAZ İSTASYONU OLDU

1396
Reklamı Gizle

Ordu’nun Akkuş ilçesinde bulunan 12 mahallenin baz istasyonu sorunları nedeniyle vatandaşlar birbirleriyle konuşmak için ilginç bir yönteme başvurdu.

İlçenin 12 mahallesinde aynı anda hizmet veren baz istasyonlarının yetersizliğinden çoğu vatandaş birbirleriyle iletişim kuramıyor. Alan, Ceyhanlı, Çavdar, Çukurköy, Gedikli, Ketendere, Kuşçulu, Külekçili, Meyvalı, Ortabölme, Salman ve Seferli Mahallelerinin kırsal alanlarında yaşayan vatandaşlar  cep telefonlarının şebekesinin şebeke çekmediği zamanlarda ilginç yöntemlere başvuruyor. Kimi evlerinin tepesine çıkarken, kimileri ise telefonlarının en iyi çektiği yerlere giderek görüşmelerini orada gerçekleştiriyor.  Cep telefonuyla görüşme yapmak için en ideal alanları seçmeye çalışan mahalle sakinleri Çukurköy Mahallesinde bulunan bir evin balkonun kenarında görüşme yapabiliyor.

“Cenazemiz Olsa Kimseye Ulaşamıyoruz”

İhalenin yapıldığını ve 7 köyün mahalle muhtarının dilekçe verdiği halde sorunun çözülmediğini ifade eden Çukurköy Mahallesi Sakinlerinden Tahsin Akkaya, “ Bu mahallelerin kırsal alanlarında telefon çekmiyor. Yedi köyün muhtarı imza toplayarak kaymakamlığa bildirildi. Bu olay üç dört defa tekrar etti. Verilen dilekçeler sonuçsuz kaldı. Plan ve proje olmadığı için harekete geçilemiyor. Bizde Akkuş Dereköyleri çalışma grubu dosya hazırladık. Daha sonra bu dosyayı yetkili mercilere ilettik. Ardından Telekom iletişim Daire Başkanlığı ile iletişime geçtik. Muhtarlarımız yeniden dilekçe oluşturdu. Verilen dilekçenin cevabında Çavdar mahallesinin başına üç faz verici konulması kararı çıktı. Ancak ihale yapıldı dediler ve uygulamaya konulmadı. Ambulans polis dâhil cenazemiz olsa kimseye ulaşamıyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir