Reklam
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle

AKKUŞ’TA 20 KİLOMETRE UZUNLUĞUNDAKİ GRUP YOLUNA KONFORLU ULAŞIM

391
Reklamı Gizle

Ordu’nun Akkuş ilçesinin en uzun grup yollarından biri olan Düğencili, Yeşilgüneycik, Damyeri ve Tuzak mahallelerini kapsayan güzergah asfalt ve betona kavuşuyor. Toplam uzunluğu 20 kilometre olan yolun 14 kilometresini asfalt ile buluşturan Büyükşehir ekipleri, geride kalan 6 kilometrelik kısımda silindirle sıkıştırılmış beton yol uygulaması başlattı.

Türkiye’nin en zorlu coğrafyalarından birine sahip olan Ordu’da, ulaşıma yapılan yatırımlar sürüyor. İlçe merkezlerinde, altyapı, yol ve kaldırım çalışmalarını sürdüren Büyükşehir ekipleri, kırsal yol ağlarındaki mahalle ve grup yollarını da konforlu bir yapıya dönüştürüyor.

Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekiplerince yürütülen çalışmalarla gerek kent merkezlerinde gerekse mahalle yollarındaki birçok noktada yoğun bir mesai gerçekleştiriliyor. İl genelinde belirli bir program çerçevesinde gerçekleşen yatırımlarla, vatandaşlara konforlu bir ulaşımın kapıları aralanıyor.

TOPLAM UZUNLUĞU 20 KİLOMETRE

Ordu Büyükşehir Belediyesi, Akkuş ilçesine bağlı toplam uzunluğu 20 kilometre olan Düğencili, Yeşilgüneycik, Damyeri ve Tuzak mahalleleri grup yolunu standardı yüksek konforlu bir yapıya dönüştürüyor.

14 KİLOMETRELİK KISIM ASFALT İLE BULUŞTU

Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından yürütülen çalışmalarda Düğencili ve Yeşilgüneycik mahallelerini kapsayan 14 kilometrelik yol asfalt ile buluştu.

6 KİLOMETRELİK KISIMDA ÇALIŞMALAR YENİDEN BAŞLADI

Damyeri ve Tuzak Mahalleleri ile birlikte Kumru ilçesinin sınırına ulaşacak 6 kilometre uzunluğundaki güzergahta ise silindirle sıkıştırılmış beton yol uygulaması başlatıldı. Yol tamamlandığında toplam da 15-20 bin nüfusa hizmet verecek.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir