Reklam
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle

AKKUŞ SESSİZ KALMADI: “AVAZIMIZIN ÇIKTIĞI KADAR BU ZÜLME İSYAN EDİYORUZ”

126
Reklamı Gizle

Akkuş Dernekler Federasyonu tarafından İsrail’in Filistin halkına uyguladığı terör saldırıları nedeniyle bir çok sivil toplum kuruluşlarından da tepkiler peş peşe gelmeye devam ediyor.

Dün gece saatlerinde İsrail’in Gazze’deki bir hastaneye düzenlediği ve yüzlerce kişinin hayatını kaybettiği saldırı sonrası Akkuş Dernekler Federasyonu’da sosyal medya üzerinden bir açıklama yaparak tepkisini dile getirdi.

Federasyondan yapılan açıklamada, “ Avazımızın çıktığı kadar sesimiz kısılana kadar gözümüzden yaş gelene kadar, bu zulme isyan ediyoruz.  Filistin 1948 yılından bu güne kadar Siyonist İsrail tarafından günden güne işgal edildi. Filistinliler, yaklaşık 70 yıldır kendi topraklarından, kendi evlerinden zorla çıkarılarak, öldürülerek, yerlerinden oldular. Kutsal kitabı Tevrat bile “ÖLDÜRMEYECEKSİNİZ!” diye kendilerine emretmesine rağmen İsrail tam tersini yapmaktan geri durmuyor. Geçmişte olduğu gibi bugünde katliam devam ediyor. Biz hiç bir şekilde İsrail’i bir devlet olarak kabul etmiyoruz. İşgalci bir zihniyet, zulüm eden bir zihniyet asla devlet olamaz. Uluslararası arenada kabul edilen insan hakları beyannamesini çiğneyen bir devlete neden bütün dünya izlemekle yetiniyor. Bizler Türk halkı olarak artık yeter diyoruz. Bütün dünyadaki vicdan ve merhamet sahibi insanları KINAMAKTAN öte birlikte olmaya ve zulmü durdurmaya davet ediyoruz. Dili inancı rengi ne olursa olsun, zulüm kimden gelirse gelsin, zalime karşı mazlumdan yana duruşumuz devam edecek” ifadeleri yer aldı.

%d blogcu bunu beğendi: