40 YILLIK HAYALİMİZ GERÇEKLEŞİYOR

171
Reklamı Gizle

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, yatırımların takibi için gittiği Ankara’dan, ilçeye dönüşünde yaptığı açıklamada, “Ankara’da ilk olarak Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Bölgeleri Genel Müdürü Ramazan Yıldırım ile görüştük. Görüşmelerimiz sonrasında altyapı yapım ihalesine çıkılabilmesi için, OSB alanını incelemek üzere kontrolörler ilçemize geldi. Yılsonuna kadar yapım ihalesine çıkılması için çaba gösteriyoruz. 40 yıllık hayalimiz gerçekleşiyor, ilçemize hayırlı olsun. Öte yandan, yol çalışmalarında kullanılmak üzere malzeme üretimini arttırarak Ünye’ye daha fazla hizmet götürmenin gayreti ile somut adımlar atmaya devam ediyoruz. Bu bağlamda, beton santralimiz ve kuracağımız konkasör tesisimiz için belediyemize stratejik ve değerli bir yer kazandırıyoruz.” dedi.

Yatırımların takibi için gittiği Ankara’dan ilçeye dönen Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, “Tüm ekibimizle, gecemizi gündüzümüze katarak ilçemize yapılacak hizmetleri arttırmanın çabasındayız.” diye konuştu.

-“Yılsonuna kadar, yapım ihalesine çıkılması için çaba gösteriyoruz”-

Ankara’da ilk olarak Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Bölgeleri Genel Müdürü Ramazan Yıldırım ile görüştüklerini ifade eden Başkan Tavlı, “Sayın Genel Müdürümüzle ilçemize yapılacak olan organize sanayi bölgesinin son durumunu görüştük. Görüşmelerimiz sonrasında altyapı yapım ihalesine çıkılabilmesi için, OSB alanını incelemek üzere kontrolörler ilçemize geldi. Yılsonuna kadar, yapım ihalesine çıkılması için çaba gösteriyoruz. OSB’de hiçbir sorun yaşanmadan takvim ilerlemekte. Öte yandan müteşebbislere verilecek olan parsellerle ilgili sözleşme aşamasına geldik. Önümüzdeki günlerde Ordu Valimiz Sn. Tuncay Sonel ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Sn. Mehmet Hilmi Güler’in de katılımıyla sanayicilerimize tahsis belgelerinin teslimini gerçekleştireceğiz. 40 yıllık hayalimiz gerçekleşiyor, müteşebbislerimize ve ilçemize hayırlı olsun.” dedi.

-“Hizmetleri arttırmak için somut adımlar atıyoruz”-

Ünye’ye yapılacak hizmetleri attırmanın gayreti içerisinde gece gündüz demeden çalıştıklarını vurgulayan Başkan Hüseyin Tavlı, şunları söyledi:

Yol yapımı için malzeme üretimimizi artırarak hemşehrilerimize daha fazla hizmet götürmenin gayreti ile somut adımlar atmaya devam ediyoruz. Üretim de sorun yaşamamak için, Ordu Milletvekilimiz Sn. Ergün Taşçı ile birlikte Hızarbaşıgünlük mahallemizde bulunan hammadde ocağının üretim izin belgesi için Tarım ve Orman Bakan Yardımcımız Sn. Akif Özkaldı’yı ziyaret ettik. Buranın kullanımız konusunda gerekli girişimlerimiz tamamladık. Hammadde ocağımızdaki prosedürü tamamladıktan sonra, daha önceden Milli Eğitim Bakanlığı’na tahsis ettiğimiz bir arsanın Milli Emlak üzerinden kendilerine ait olan bir parselin takası ile ilgili girişimlerimiz olumlu sonuçlandı. Takasın gerçekleşmesi adına son adımı atmak üzere yine Ordu Milletvekilimiz Sn. Ergün Taşçı ile birlikte Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Milli Emlak Genel Müdürü Sn. Tufan Büyükuzun ile görüşmelerde bulunduk. Buradaki görüşmelerimizde olumlu sonuçlandı. Bu önemli çalışmamızla beton santralimiz ve konkasör tesisimiz için belediyemize değerli ve stratejik bir yer kazandırmış oluyoruz. Yapılan bu girişimlerle hem malzeme üretimini, hem de yol çalışmalarımızı katlayarak arttıracağız. Ziyaretlerimizde bizlere eşlik eden ve ilçemize kazandırılacak olan bu önemli yatırımların hızlanmasını sağlayan AK Parti Ordu Milletvekilimiz Sn. Ergün Taşçı’ya teşekkür ediyorum. İlçemize hayırlı olsun.”

Bir yanıt yazın