Reklam
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle

 39 BİN 103 METRE UZUNLUĞUNDA İÇME SUYU HATTI

707
Reklamı Gizle

Çaybaşı ilçesinin yol ve su ihtiyacı Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in göreve gelmesiyle en aza indirildi.

Başkan Güler’in liderliğinde 2019’un Nisan ayında başlayan yol ve su seferberliği ile 19 ilçenin pek çok sorunu çözüme kavuştu. Sahil, kırsal kesim ayrımı yapmaksızın 19 ilçede çalışan Büyükşehir Belediyesi ekipleri sağlıklı alt ve üstyapı projelerini bir bir hayata geçirdi.

Bu kapsamda Çaybaşı ilçesinde de çalışma yürüten Büyükşehir Belediyesi 2019 yılından bu yana ilçeye önemli yol ve su yatırımları kazandırdı. Böylelikle Çaybaşılı vatandaşlar konforlu yollara, temiz ve sağlıklı içme suyuna kavuştu.

İLÇEYE 39 BİN 103 METRE UZUNLUĞUNDA İÇME SUYU HATTI

Zorlu arazi şartlarına rağmen durmaksızın çalışan ekipler, Çaybaşı ilçesinde yaklaşık 39 bin 103 metre uzunluğunda içme suyu hattı çalışması yaptı. Yine 4 bin 837 metre kanalizasyon hattı çalışması da hayata geçirildi.

Vatandaşların temiz suya ulaşımını sağlamak için de aralıksız çalışan Ordu Büyükşehir Belediyesi 3 adet içme suyu deposunu da inşa etti.

BİRÇOK MAHALLE VE GRUP YOLUNA ASFALT VE BETON KONFORU

Öte yandan Çaybaşı ilçesinde önemli yol çalışmalarına da imza atıldı. İlçede yapılan ulaşım yatırımları sonrası birçok mahalle ve grup yolu asfalt ile buluştu.

Bu kapsamda Çaybaşı’nda 2019 yılından bu yana 75 kilometre sıcak asfalt başta olmak üzere emülsiyon (sathi asfalt) kaplama ve beton yol çalışması yapılırken 57 kilometre uzunluğunda yeni yol açma ve yol genişletme çalışması gerçekleştirildi.

Yine bu süre içerisinde 1,575 metre yağmursuyu hattı, 16 bin 159 metreküp taş duvar çalışmaları tamamlanarak hizmete alındı.

%d