Reklam
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle

“30 Ağustos Zaferi, Azmin, Cesaretin Ve Fedakarlığın Semboludür”

249
Reklamı Gizle

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 98. yıldönümü dolayısıyla yayınladığı mesajda, “30 Ağustos Zaferi, bütün dünyada bir milletin bağımsızlığı ve ülkesinin bütünlüğü için gösterdiği azmin, cesaretin ve fedakârlığın sembolüdür.” dedi.
 
Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Başkan Tavlı, mesajında, 30 Ağustos’un Türk milletinin birlik ve beraberlik içinde istiklali ve istikbali için verdiği onurlu mücadelenin sonucunda kazanılmış büyük bir zafer olduğunu söyledi.
-“Tarihimizin dönüm noktalarından birisidir”-
30 Ağustos’ta Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığını belirten Başkan Tavlı, mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Kahraman milletimizin birlik, beraberlik, azim ve inancıyla vücut bulan 30 Ağustos Zaferinin 98. yıl dönümünü kutlamanın onur ve gururunu yaşıyoruz. Tarihimizin dönüm noktalarından birisi olan 30 Ağustos Zaferi, Türk milletinin birlik ve beraberlik içinde verdiği onurlu mücadelenin sonucunda kazanılmış büyük bir zaferdir. Bu zafer, toprakları işgal altında olan bir milletin azimle yeniden doğuşunu ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kayıtsız şartsız bağımsızlığını müjdelemiştir. 30 Ağustos Zaferi, bütün dünyada bir milletin bağımsızlığı ve ülkesinin bütünlüğü için gösterdiği cesaretin ve fedakârlığın simgesidir. Bu zaferle sadece düşman mağlup edilmemiş, Türkiye Cumhuriyeti’nin de temelleri atılmıştır. Bu azim ve kararlılık bugün yüce milletimizin her bir ferdinin ruhunda aynı şekilde devam etmektedir. Milletimiz, geçmişinden aldığı mirasla gelecekte de her türlü zorluğa göğüs germeye ve ülkemizi parlak bir geleceğe taşımaya devam edecektir. Bu duygu ve düşüncelerle, aziz milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyor, bağımsızlık meşalesini yakarak bu zafere öncülük eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, dava arkadaşlarını ve vatan müdafaasında canını siper eden şehit ve gazilerimizi saygı, rahmet ve minnet duygularımla anıyorum.”
 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir