“1. ORDU ŞEHİR TİYATROLARI FESTİVALİ” SONA ERDİ

120
Reklamı Gizle

Ordu Büyükşehir Belediyesi Karadeniz Tiyatrosu’nun ev sahipliğinde bu yıl ilki gerçekleştirilen “1. Ordu Şehir Tiyatroları Festivali” bir birinden güzel oyunlara ev sahipliği yaptı. Türkiye’nin dört bir yanından Ordu’ya gelen şehir tiyatroları sahneledikleri oyunlarla izleyicilere unutulmaz anlar yaşattı.

Ordu Büyükşehir Belediyesi kültür sanat etkinlikleri ile Ordululara unutulmaz anlar yaşatmayı sürdürüyor. Birçok kültür sanat etkinliğine ev sahipliği yapan Büyükşehir Belediyesi dolu dolu bir festivale daha imza attı. Büyükşehir Belediyesi Karadeniz Tiyatrosu’nun öncülüğünde gerçekleştirilen “1. Ordu Şehir Tiyatroları Festivali” bir birinden güzel oyunları Ordulularla buluşturdu.

ŞEHİR TİYATROLARI ORDU’DA BULUŞTU

Denizli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun sahnelediği “Aşk ve Gurur” adlı oyun ile başlayan festival kapsamında, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun “Kuvayi Milliye Destanı”, Akçaabat Belediye Tiyatrosu’nun “Ayyar Hamza”, Uşak Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun “Papaz Kaçtı”, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun “Komedi Mola”, Giresun Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun “Kafkas Tebeşir Dairesi” ve Adana Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun ‘’Grönholm Metodu’’ adlı oyunları Ordulu tiyatro severler ile buluştu.

“BU KİMİN HAYATI” GALA YAPTI

Festivalde, Ordu Büyükşehir Belediyesi Karadeniz Tiyatrosu’da, sezon oyunlarından “Rumuz Goncagül” ve ‘’Bu Kimin Hayatı‘’ adlı oyunlarını sahneledi. Coşku içerisinde geçen festival, galası yapılan OBBKT’nin ‘’Bu Kimin Hayatı’’ adlı oyun ile son buldu.

OYUNLAR KAPALI GİŞE OYNANDI, SEYİRCİLERDEN TAM NOT ALDI

75.Yıl Cumhuriyet Sahnesi (OBBKT), Ordu Kültür Sanat Merkezi ve Atatürk Kültür Merkezi’nin ev sahipliği yaptığı festivalde salonlar doldu taştı. Kapalı gişe oynanan ve tamamı ayakta alkışlanan oyunlar seyircilerden tam not aldı.