Reklam
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle

ORMEK İSTİHDAMA KAPILARINI AÇTI

784
Reklamı Gizle

Ordu Büyükşehir belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları (ORMEK) alınan Covid-19 önlemleri ile kapılarını yeniden kursiyerlere açtı.

Her yaştan vatandaşın bilgi ve beceri kazanmasına, zamanını verimli kullanıp sosyalleşmesi ve ev ekonomisine katkı sağlamasına yönelik eğitim veren Ordu Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları tüm dünyayı etkileyen covid-19 virüsü nedeni ile kapanmıştı. Normalleşme adımları çerçevesinde Altınordu, Ünye ve Fatsa ilçelerinde ücretsiz hizmet veren ORMEK’ler alınan tedbirler ışığında yeniden açıldı.

KURSLARDA HİJYEN KURALLARINA UYULACAK

Koronavirüs salgınında atılan normalleşme adımları kapsamında ORMEK kurslarında, maske kullanılması, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyulması zorunlu olacak. Altınordu, Ünye ve Fatsa ilçelerinde bulunan kurs merkezleri gün sonunda Ordu Büyükşehir Belediyesi ekiplerince dezenfekte edilecek.

İSTİHDAM BRANŞLARINA AĞIRLIK VERİLECEK

Her yıl binlerce öğrencinin eğitim gördüğü kurslarda geçen yıl olduğu gibi istihdama yönelik kurslara ağırlık verilecek. 2020-2021 eğitim öğretim yılı için kayıtların devam ettiği ORMEK şubelerinde 500’e yakın değişik alanda kurs açabilme imkânı bulunuyor. Vatandaşların talebine göre farklı kursların açıldığı ORMEK; kadın üst giysileri, ebru, özel gün ve nikâh şekeri yapımı, 4-6 yaş çocuk eğitimi ve çocuk etkinlikleri, takı tasarımı, butik çikolata, hüsn-ü hat, Kur’an-ı Kerim okuma, pilates, bağlama, piyano, Arapça, İngilizce vb. branşlarında kayıt alıyor.

KURSİYERLER ÖNLEMLERDEN MEMNUN

Öte yandan uzun bir aradan sonra yeniden ORMEK kurslarına gelmeye başlayan kursiyerler ise koronavirüse karşı alınan önlemlerden son derece memnun oldu. ORMEK’in Pandemi döneminde aldığı tüm önlemlerin kendi sağlıkları için olduğunu kaydeden kursiyerler, söz konusu hassasiyet için yetkililere teşekkür etti.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d